ADIYAMAN ÇELİKHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜÇ OKULUMUZ BEYAZ BAYRAK ALDI

Çelikhan Çok Programlı Anadolu Lisesi, Atatürk İlkokulu ve Fatih İlkokuluna yapılan değerlendirme sonucunda Beyaz Bayrak verildi.
ÜÇ OKULUMUZ BEYAZ BAYRAK ALDI

                 MEB Beyaz Bayrak proje kapsamı, Temiz Okul, Sağlıklı Okul          Eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla, 03.08.2006 tarihinde, Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” imzalanmış, söz konusu protokol kapsamında, belirlenen kriterlere göre denetlenen okullardan, denetim sonucunda 100 puan üzerinden, 90 ve üzeri puan alan okullara, iki yıl için geçerli olan, okul sağlığını ve temizliğini simgeleyen"Sertifika", “Beyaz Bayrak” ve “Prinç Levha”  verilmektedir.         İlçemizde yapılan değerlendirme sonucunda Çelikhan Çok Programlı Anadolu Lisesi, Atatürk İlkokulu ve Fatih İlkokulu bu ödüle layık görülerek Adıyamanda yapılan törenle bu üç okulumuza Beyaz Bayrak ve serftikaları verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu üç okulumuzun idare, öğretmen ve hizmetlilerine teşekkür ediyor, önümüzdeki senelerde diğer okullarımızında Beyaz Bayrak a layık görülmesini bekliyoruz.

Hükümet Konağı Kat No2 - 04164512016

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.