ADIYAMAN ÇELİKHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul ACAR ın 2. Dönem Mesajı:

İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul ACAR ın 2. Dönem  Mesajı:

İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul ACAR ın 2. Dönem  Mesajı:

 

2017-2018 Eğitim öğretim yılının 2. dönemine bugün başlamış bulunmaktayız.   2. döneme her açıdan hazırız.

 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın   hedef olarak koyduğu 2023, 2053, ve 2071 vizyonu çerçevesinde görev ve sorumluluğumuzun farkındayız. Bir milletin asıl gücü sahip olduğu tankı ve topu değil, şuurlu ve imanlı gençliğidir düsturu  çerçevesinde zaman bendedir ve mekan bana emanettir. Kim var diye sorulduğunda sağına ve soluna bakmadan ben varım diye bilen bir gençlik hedefi doğrultusunda milli ve manevi değerlerine bağlı, vatan ve millet sevgisi olan, bilimsel ve teknolojik manada iyi yetişmiş, tarih şuuru olan, ahlaki değerleri  benimsemiş  ve yaşayan bilinçli, şuurlu, imanlı ve ahlaklı nesiller yetiştirmek arzusundayız. Ayrıca böyle bir günde 15 Temmuz hain işgal kalkışmasına değinmeden geçmek olmaz. Bir daha bu tür vahim ihanetlerle karşılaşmamak için bu olayı unutmamak iyice anlamak ve tedbirlerini almak genç nesillerimizi şuurlu ve bilinçli bir şekilde yetiştirmek zorundayız. Kafasını kiraya veren başkalarının piyonu kurşun askeri değil, çok okuyan, inceleyen, araştıran, sorgulayan, tahkik eden bir gençliğe ihtiyacımız vardır.

Bu çerçevede;

Bize düşen yavrularımızın en uygun, en güvenli ve en güzel mekanlar da severek ve isteyerek çağın şartlarına uygun teknik ve yöntemlerle modern ortamlarda eğitim ve öğretim yapmalarını sağlamaktır.

Öğretmenlerimize düşen işlerini severek yapmaları, kendini sevdirmeleri, kendilerini sürekli yenilemeleri yeni müfredata uyum sağlamaları, yavrularımıza sevgi, şefkat ve muhabbetle yaklaşmaları ve onları motive etmektir.

Velilerimize düşen öğrencilerimize uygun ortamlar hazırlamaları, gerekli maddi imkanları sağlamaları, okulla diyalog içinde olmaları ve onları her zaman takip etmeleridir. 

Öğrencilerimize düşen okulu, öğretmenlerini ve arkadaşlarını sevmeleri, derslerine günlük hazırlanmaları, yüksek hedefler koymaları ve bu hedefler doğrultusunda planlı ve verimli şekilde çalışmalarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm öğretmen, veli ve eğitim çalışanlarının 2. döneminin, hayırlara vesile olması temennisiyle sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.

 

                                                                                                                       Resul ACAR

 

                                                                                                   Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat No2 - 04164512016

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.