ADIYAMAN ÇELİKHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EXPO 2016 ANTALYA “ANADOLU BİTKİLERİ EXPO’DA” PROJE YARIŞMASINDA ŞEHİT ŞEYHO ŞİŞMAN ANADOLU LİSEMİZİN BAŞARISI

Şehit Şeyho Şişman Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ferhat METE’nin Danışman öğretmen Betül Tuba ÖZDEMİR danışmanlığında hazırladığı proje Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 3. oldu. 
EXPO 2016 ANTALYA “ANADOLU BİTKİLERİ EXPO’DA” PROJE YARIŞMASINDA ŞEHİT ŞEYHO ŞİŞMAN ANADOLU LİSEMİZİN BAŞARISI

Expo 2016 Antalya Tescilli Evrensel Botanik Sergisi kapsamında Expo 2016 Antalya Ajansı, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Bilfen Liseleri ortaklığında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 81ildeki özel ve resmi ortaöğretim 9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı “Anadolu Bitkileri Expo’da” Etnobotanik Proje Yarışmasında Şehit Şeyho Şişman Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ferhat METE’nin Danışman öğretmen Betül Tuba ÖZDEMİR danışmanlığında hazırladığı proje Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 3. oldu. Öğrenci Ferhat METE  3000 TL, öğretmen Betül Tuba ÖZDEMİR bir adet bilgisayarla ödüllendirilecekler.

Ödül töreni 15 Şubatta Antalya’da düzenlenecek. Ödül töreninde Şehit Şeyho Şişman Anadolu Lisesi  adına bir stant açılacak olup burada Adıyaman/Çelikhan yöresine ait toplum yararına kullanılan bitkiler sergilenecektir.

Çelikhan Kaymakamı Adem KAYA, “ Bu projeyi  öğrencilerin doğaya ve bilimsel çalışmalara olan duyarlılığının geliştirilmesi açısından çok önemli buluyorum.

Bu yarışmada alınan sonuç, öğrencilerimizin Proje yarışmalarına olan katılımı açısından teşvik edici olacaktır. Önümüzdeki süreçte gerek AB projelerine gerekse de TUBİTAK araştırma projeleri yarışmalarına daha çok projeyle katılımın olması için öğrencilerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Umuyorum ki öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bundan sonra daha çok projeyle çeşitli yarışmalara katılıp güzel sonuçlar elde ederler. Ben öğrencimizi ve öğretmenimizi kutlar, bundan sonraki çalışmalarında kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.

 

ANTALYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Expo 2016 Antalya Tescilli Evrensel Botanik Sergisi kapsamında Expo 2016 Antalya Ajansı, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Bilfen Liseleri ortaklığında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 81 ildeki özel ve resmi ortaöğretim 9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı “Anadolu Bitkileri Expo’da” Etnobotanik Proje Yarışması jüri tutanağıdır.

“Anadolu Bitkileri Expo’da” Etnobotanik Proje Yarışma jürimiz Özel Bilfen Antalya Fen ve Anadolu Lisesinde 12 Ekim/ 24 Ekim 2015 tarihleri arasında projenin değerlendirmesini gerçekleştirmişlerdir. Jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu 1., 2. ve 3. ‘lüğe uygun görülen öğrenci, danışman öğretmen, okul, il / ilçelerin isimleri coğrafi bölgelerine göre aşağıda verilmiştir.

AKDENİZ BÖLGESİ

1- Öğrenci Adı- Soyadı (1) : Serhat Tekneci

Danışman Öğretmenin Adı Soyadı : Fatma Serra KASAP

Okulun Adı : Aksu Fen Lisesi

 

İl/İlçe Adı : ANTALYA /AKSU

Hükümet Konağı Kat No2 - 04164512016

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.